Chcesz zapisać się na wizytę?
Skorzystaj z formularza online aby zaplanować wizytę w dogodnym terminie!
Masaż jest jedną z najczęściej stosowanych metod terapeutycznych. Może on stanowić uzupełnienie lub leczenie. Poprzez swoje działanie wywołuje różne reakcje organizmu.
W trakcie masażu dochodzi do:
Ponadto przyspieszony przepływ żylny może zmniejszyć ryzyko wystąpienia żylaków oraz nadciśnienia tętniczego. Zmniejsza opór krwi w tętnicach, przez co ułatwia pracę serca.
Masaż pomaga przy usuwaniu toksyn z danego obszaru poprzez zwiększenie krążenia chłonnego oraz w drenażu limfy w kierunku węzłów chłonnych, co z kolei powoduje filtrowanie bakterii i zmniejszenie ryzyka infekcji. Pełni funkcję wspomagającą w leczeniu obrzęku przez odsączenie płynu z uszkodzonej części ciała. Ponadto poprawia wygląd tkanek poprzez stymulację układu limfatycznego.
Biorąc pod uwagę układ nerwowy, masaż powoduje rozluźnienie odpowiednich struktur wchodzących w jego skład i czasowo łagodzi ból (teoria bramki kontrolnej). Działa przede wszystkim na obwodowy układ nerwowy, lecz wywiera pewne działanie także na ośrodkowy za pośrednictwem obwodowych włókien czuciowych.
Z tkanki łącznej zbudowane są wszystkie narządy i układy organizmu. Istnieje wiele rodzajów tkanki łącznej w zależności od jej przeznaczenia. Wśród nich wyróżniamy: tkankę łączną właściwą wiotką, właściwą zbitą, chrzęstną i kostną.
Skorzystaj z formularza online aby zaplanować wizytę w dogodnym terminie!